Kā iegūt klientu atsauksmes?

Nav labāka veida, kā iegūt potenciālā klienta uzticību, kā norādīt viņam uz atsauksmēm no apmierinātiem jūsu produkta vai pakalpojuma lietotājiem. Turklāt, lietotāju atsauksmes ir lielisks veids, kā uzzināt, ko jūs darāt labi un kuras jomas prasa uzlabojumus. Bet kā uzņēmums var sākt saņemt šīs atsauksmes?

Šajā rakstā, Apvienotās Karalistes vadošais uzņēmumu reģistrēšanas aģents, 1st Formations, aplūko dažādas metodes, kuras varat izmantot, lai mudinātu savus klientus atstāt atsauksmes.

1. Nodrošiniet nevainojamu servisu

Vislabākais veids, kā panākt, lai jūsu klienti atstāj atsauksmes, ir sniegt viņiem fantastisku servisu, par kuru viņi vēlēsies pastāstīt visiem. Ja jūsu piedāvājums ir izcils, jums nebūs jādara nekas, lai mudinātu lietotājus dalīties savos stāstos – viņi bieži vien to darīs pēc savas iniciatīvas.

Sociālo mediju platformu plaša izmantošana apliecina, ka cilvēki vēlas runāt par savām pieredzēm. Kad kāds ir sajūsmā par saņemto produktu/pakalpojumu, tas ir kā iestāšanās ekskluzīvajā klubā, kur viņi vēlas pastāstīt visiem citiem, cik tas ir lielisks. Būtībā viņi kļūst par neoficiāliem zīmola aizstāvjiem.

Atsauksmes atstāšana ir viens no veidiem, kā šie klienti demonstrēs savu jauniegūto lojalitāti pret jums (viņi arī, visticamāk, pastāstīs par jums saviem draugiem un ģimenei un atkal izmantos jūsu pakalpojumus). Bet atcerieties, ka tas var notikt arī otrādi. Ja jūs sniedzat šausmīgu servisu, neapmierināti klienti arī būs gatavi dalīties savā stāstā, šoreiz ar vienzvaigžņu atsauksmi.

2. Lūdziet to uzreiz

Ja jūsu uzņēmums nodarbojas ar klientiem klātienē, ieradumos iekļaujiet tiešu lūgumu klientiem rakstīt atsauksmi, īpaši, ja jūtat, ka viņi ir apmierināti ar saņemto servisu. Tas var likties nepatīkami – it kā jūs uzbruktu klientam – bet bieži vien klienti būs gatavi.

To darot, sniedziet skaidras instrukcijas par platformu(-ām), kurās vēlaties saņemt atsauksmes, un, ja jūtaties īpaši drosmīgi, varat mudināt klientu atstāt atsauksmi uzreiz (izliekoties, ka parādāt viņiem, kā to darīt). Tomēr esiet uzmanīgi, izmantojot šo pieeju, jo nevēlaties pārvērst pozitīvu pieredzi negatīvā.

Ja šī taktika jums šķiet biedējoša, sāciet ar jau lojālu klientu lūgšanu atstāt atsauksmi. Tad, kad esat ieguvuši pietiekami daudz pārliecības, varat sākt lūgt jaunos klientus.

3. Reklamējiet savu vajadzību pēc atsauksmēm

Turpinot klātienes klientu mijiedarbības scenāriju, ja skaļa vēlme pēc atsauksmēm ir pārāk tieša pieeja jums (tas ir saprotams), ir smalkāki veidi, kā izteikt šo lūgumu.

Izvietojiet zīmes savā darba vietā, reklamējot, kāpēc atsauksmes ir tik svarīgas jūsu uzņēmumam un sniedzot skaidras instrukcijas par to, kā klients var atstāt atsauksmi. Izdrukājiet vizītkartes vai bukletus, kurus varat dalīt ar klientiem darījuma beigās, sniedzot galveno informāciju par atsauksmēm.

Ja jūtat, ka klienta mijiedarbība noritēja īpaši labi, veltiet laiku īsa personalizēta e-pasta vai īsziņas uzrakstīšanai, iekļaujot konkrētas detaļas par jūsu mijiedarbību (biju priecīgs jūs satikt!), pateicoties viņiem par pasūtījumu, informējot par citiem produktiem/pakalpojumiem un atkal norādot uz atsauksmju nozīmi un to, kā tās var atstāt.

4. Pievienojiet mājaslapai veltītu atsauksmju sadaļu

Jebkuram uzņēmumam ar mājaslapu vajadzētu būt sadaļai vai lapai, kas pilnībā veltīta tam, ko saka tā klienti. Kaut arī jums nevajadzētu pārpublicēt atsauksmes, kas publicētas Trustpilot vai Feefo vietnēs, varat pievienot logrīkus savai vietnei, kas tajos pievieno atsauksmes), šis ir ideāls vietas punkts jaunu atsauksmju pieprasīšanai.

Ar šo lapu vietnē jums ir centrālais atsauksmju mezgls zem jūsu URL, kur virzīt klientus uz to lūdzot atstāt atsauksmes. No turienes viņi var izvēlēties sev ērtu atsauksmju platformu.

Ja jums ir pieejami resursi, kā arī izmantojot lapu atsauksmju demonstrēšanai, varat izmantot lapu lielāku klientu stāstu stāstīšanai caur gadījuma izpēti. Tie ir lielisks veids klients sejai piešķiršanai un demonstrēšanai tam, kā jūsu produkts vai pakalpojums var palīdzēt veidolos aizvadot vienkāršu 60 vardu atsauksmi.

Ja esat B2B uzņēmums, jūs arī atradīsit šo efektīvu veidu mudinot uzņēmumus atstāt atgriezenisko saiti par jums, jo viņi var iegūt bezmaksas publicitati un saiti no jūsu vietnes.

5. Izstradajiet e-pasta kampaņu

Kad runa ir par vienkarsu lūgumu klientiem atstast atsaucmi, acimredzama risinajuma interneta uzņemumiem ir pieprasijuma izteiksana caur e-pastu. Ja jus vadat lielaku uzņemumu, jus varat izveidot automatizetas e-pasta kampanas caur savu CRM sistemu un aicinat klientus apmeklet jusu izveleto atsaucsmju platformu un atstat savas domas.

Mazakiem uzņemumiem var but nepieciešams nosutit e-pastus manuaali. Tomer ja jus piederat pie šadiem mazakiem uzņemumiem jus nedrikstat aizmirst par e-pasta saraksta aktualizaciju un neuzbrukt klientiem ar e-pastiem ja viņi jau ir atstajusi savas domas.

Abos gadijumos jus nedrikstat aizmirst par GDPR regulejumiem un nosutit e-pastus tikai tad kad klients ir tam piekritis. Arit nosutit e-pastus pareiza laika bridi ir svarigi – par agru un klients var nebust gatavs sniegt pilnigu informaciju bet par velu un vinš var nebust spejigs atcereties pieredzi.

Mes iesakam gaidit 3 dienas pec pirkuma un tad velreiz nosutit e-pastu pec 3 dienam ja nav notikusi reakcija.

6. Izmantojiet savus socialos tīklus

Ja esat izveidojis uzticamu sekotaju grupu kas regulari mijiedarbojas ar jusu kontiem tad ludziet šos cilvekus iesaistities un dalities ar savam domam jusu izveletaja platforma (atsaucme socialaja medija ir labaka neka nekas bet nav tik noderiga ka platforma kas var radit reitingus).

Taču esiet uzmanigi. Socialie mediji ir pazistami ar to ka tur valda inde. Ja jus atradisiet ka jusu socialie mediji bieži tiek izmantoti dusmu izpausmei tad labak meklejiet citus veidus ka ludziet par domam.

7. Piedavajiet iedvesmu

Cilveki ir daudz gatavaki iesaistities ja viņi sanem ko pretim. Tadel lai mudinatu vairak klientus dalities ar domam apsvetliet iespeju piedavat iedvesmu.

Iedvesmas piedavajumi pretim domam ir izplatiti bet ir dazas lietas kas japatur prata ja jus izveleties šo strategiju. Pirmkarta lai nodrosinatu taisnigu procesu jus nedrikstat reklamet tikai pozitivas domas.

Terminologija ka “Pastastiet mums ko jus domajat lai piedalitos musu balvas izloze” ir pieņemama (ja sniedzat skaidrus noteikumus un nosacijumus) bet “Dodiet mums izcilu domu lai piedalitos musu balvas izloze” nav pieņemama.

Otrkarta rupigi apdomajiet ko jus piedavajat ka iedvesmu. Atlaides jusu produktiem un pakalpojumiem ir laba ideja jo tas ir viegli implementejams bet cik tas bus vilinoši tiem kas jau ir izmantojis jusu pakalpojumus? Lieliski ja jus piedavajat dazadas iespejas bet neidealas ja jus piedavajat ierobezotus pakalpojumus.

Jus atradisiet ka davanu kartes un produkti kas nav tieši saistiti ar jusu biznesu var but vilinošaki ka iedvesma.

Un visbeidzot atcerieties ko jus ludzat

Ne tik daudz padoms bet gan vispareja ieteikuma… Tik daudz ka jus milestat savu biznesu un velaties dzirdet cik tas ir lielisks dazas domas bus zem piecu zvaigznitem. Atcerieties neuztvart to personigi bet gan ka konstruktivu kritiku kas var palidzet pacelt jusu biznesu nakamaja limeni.

100% pozitivas domas izskatas aizdomigas un neuzticamas potencialajiem klientiem tapec dazadas domas padaras jusu zimolu autentiskaku. Papildus tam atbildot uz negativam domam apdomata profesionala veida jus varat palidzet paradit cik noderiga ir jusu klientu apkalposanas nodala un cik receptiva ir jusu bizness pret domam.

Tad nu te nu tas ir

Tas bija 7 veidi ka jus varat mudinat savus klientus dalities ar domam par savu biznesu. Ieviesiet šos padomus sodien un verosiet ka domas pludi ienak… tikai parliecinieties ka jus reagejat laika un rikojaties kad tas ir nepieciešams! Paldies ka lasijat.