Austrālijā tiks uzbūvēts pirmā komerciāli izmantojamā kvantu dators
Austrālijas pilsētā Brisbenā tiks ieguldīts aptuveni miljards dolāru, lai uzbūvētu pirmo komerciāli izmantojamo kvantu datoru. Federālā un Kvīnslendas valdības katrs ieguldīs 470 miljonus dolāru programmatūras uzņēmumā. Līdz 2029. gadam uzņēmums vēlas uzbūvēt datoru, kas varēs labot kļūdas.
Austrālija plāno ieguldīt vairāk nekā miljardu dolāru, lai Brisbenā uzbūvētu pirmo komerciāli izmantojamo kvantu datoru. Kvīnslendas un Austrālijas valdības katrs ir piešķīruši 470 miljonus dolāru grantos, aizdevumos un uzņēmuma daļu iegādei. Uzņēmuma mērķis ir uzbūvēt pirmo liela mēroga “kļūdu toleranto” kvantu datoru vēsturē, kas ir imūns pret kļūdām un nestabilitāti, kas padara esošos kvantu datorus neizmantojamus.
Pēc uzņēmuma teiktā, tas būs pirmā “noderīgā” kvantu dators vēsturē, piemērots nozīmīgai bezkļūdainai izmantošanai rūpniecībā, pētniecībā un aizsardzībā. Austrālijas galvenais zinātnieks Keti Foli teica ABC Radio Brisbenā, ka kvantu datori drīz būs ikviena ikdienas dzīves sastāvdaļa.
“Tas būs viskompleksākais cilvēces veidots mehānisms,” teica Dr. Foli. “Kvantu skaitļošana radikāli mainīs skaitļošanas jaudu, jo tā var izmantot fizikas principus, pie kuriem mēs iepriekš nevarējām piekļūt,” viņa teica. “Mēs varēsim atrisināt sarežģītas problēmas, ko mēs pašlaik nevaram – pat ļoti vienkāršas, piemēram, kā izstrādāt labāko maršrutu kravas pārvadājumiem vai organizēt ostas un pat vidusskolas stundu sarakstus.”
Runātājs teica, ka Kvīnslendas valdība ir piešķīrusi 5 miljonus dolāru, lai izpētītu kvantu skaitļošanas iespējas palīdzēt ar 2032. gada Brisbenas Olimpisko spēļu loģistiku.
Divi austrālieši, kas absolvējuši Kvīnslendas Universitāti, Terijs Rudolfs un Džeremijs O’Braiens, Kalifornijas Silikona ielejā dibināja uzņēmumu. Uzņēmums Brisbenā attīstīs savu superatdzisušo kvantu datoru, uz kuru pārcelsies kā daļu no darījuma. Mašīna būs noliktavas izmēra.
Austrālijas zinātniskajai kopienai, pēc Dr. Foli teiktā, ir “ļoti liels prieks” par valdības ieguldījumu vietējā tehnoloģiskajā attīstībā. Viņas teiktajā, Austrālijas zinātnieki vēlējās novērst līdzīgu situāciju kā ar fotovoltisko šūnu attīstību, kas tika izstrādāta NSW Universitātē pirms to nosūtīšanas un pieejamības pirkšanai Ķīnā.