Metināšanas dūmu mīti un nepareizi uzskati
Metināšana ir būtisks process ražošanas un būvniecības nozarēs. Taču, neskatoties uz plašo izmantošanu, pastāv daudz nepareizu uzskatu par veselības riskiem, kas saistīti ar metināšanas dūmiem.
Šajā bloga ierakstā mēs atspēkosim dažus izplatītus mītus par metināšanas dūmiem. Mēs arī uzsvērsim pareizu drošības pasākumu nozīmi, piemēram, izmantojot dūmu ekstrakcijas sistēmu.
Mīts 1: Metināšanas dūmi ir nekaitīgi; tie ir tikai dūmi.
Ir izplatīts nepareizs uzskats, ka metināšanas dūmi ir vienkārši dūmi un nerada nekādus veselības apdraudējumus. Patiesībā metināšanas dūmos var būt sarežģīta kaitīgu vielu maisījuma. Vislielākās bažas rada metāla daļiņas, lidojošie organiskie savienojumi (VOC) un gāzes, piemēram, ozons un slāpekļa dioksīds. Ilgstoša šo dūmu iedarbība var izraisīt nopietnas elpošanas problēmas, piemēram, astmu, plaušu bojājumus un pat vēzi.
Mīts 2: Adekvāta ventilācija nav nepieciešama īstermiņa iedarbībai.
Pretēji populārajam uzskatam, pat īstermiņa iedarbība uz metināšanas dūmiem var radīt negatīvas veselības sekas. Pareiza ventilācija ir būtiska, lai nodrošinātu, ka šīs kaitīgās vielas tiek efektīvi noņemtas no metinātāju elpošanas zonām. Īstermiņa simptomi pārmērīgas iedarbības gadījumā ietver acu kairinājumu, reiboni, slikto dūšu un dezorientāciju. Ventilācijas neievērošana var novest pie ilgtermiņa veselības problēmām.
Mīts 3: Elpošanas aizsargmaskas nav nepieciešamas.
Izplatīts mīts ir tas, ka nav nepieciešams ieguldīt elpošanas aizsargmaskās, ja strādā ar metinātājiem, kuri valkā aizsargaprīkojumu, piemēram, ķiveres vai brilles. Lai gan šie aizsarglīdzekļi pasargā no fiziskiem bojājumiem, piemēram, dzirksteļu vai UV starojuma, tie nepiedāvā pietiekamu aizsardzību pret toksisko metināšanas dūmu ieelpošanu. Metinātājiem vajadzētu valkāt augstas efektivitātes elpošanas maskas, lai samazinātu kaitīgo daļiņu iedarbību no metināšanas darbībām.
Mīts 4: Tikai noteikti metāli rada kaitīgus dūmus.
Ir nepareizs uzskats, ka tikai noteikti metāli, piemēram, svins vai alumīnijs, rada kaitīgus dūmus metinot. Dūmi var rasties no dažādiem metāliem, ieskaitot nerūsējošo tēraudu, cinkotu tēraudu un pat parasto oglekļa tēraudu. Metināšanas dūmu sastāvs lielā mērā ir atkarīgs no izmantotā pamatmetāla un izmantotajiem metināšanas procesiem.
Mīts 5: Pareizi drošības pasākumi ir dārgi un nav vērti ieguldījumu.
Uzskatot par augstajām izmaksām, daudzi uzņēmumi nav motivēti ieviest stingrus drošības pasākumus. Tomēr neieguldot pareizos drošības protokolos var būt smagas sekas darbiniekiem un uzņēmumiem. Izdevumi saistīti ar medicīniskajiem apstrādēm, produktivitātes zudumu, naudas sodiem un tiesiskajiem pienākumiem pārsniedz jebkurus sākotnējos ieguldījumus inženiertehniskajos kontroles līdzekļos, personiskajos aizsardzības līdzekļos (PPE) un darbinieku apmācībā.
Mīts 6: Ventilācijas sistēmas novērš visus veselības riskus.
Lai gan ventilācija ir svarīga samazinot iedarbību uz metināšanas dūmiem, tā nav pilnīga risinājums, ja tiek izmantota atsevišķi. Ventilācijai jābūt papildinātai ar citiem kontroles pasākumiem, piemēram, avota savilkšanas ekstrakcijas sistēmām vai vietējām izplūdes kapucēm, kas savilkt dūmus tieši to rašanās vietā. Tas nodrošina efektīvu dūmu kontroli pirms tie var izplatīties apkārtējai videi.
Mīts 7: Metinot ārpus telpas nav nepieciešami drošības pasākumi.
Izplatīts malds ir tas, ka metinot ārpus telpas tiek novērsti metināšanas dūmu riski. Lai gan āra metināšana var šķist mazak bīstama sakarā ar labu ventilaciju, tas neapdraud drošibas pasakumus. Āra metinat darbi joprojam var pakļaut darbiniekus un gadijuma lieciniekus kaitigiem dumiem, it ipaši ierobežotas telpas vai vietu ar sliktu gaisa cirkulaciju gadijumos. Ir būtiski prioritizet drošibas pasakumus neatkarigi no metinat darbu atrašanás vietas.
Mīts 8: Kad esat pakļauts iedarbībai, neko nevarat darit.
Daži cilvēki uzskata, ka viņreiz pakļaujoties metinat dumiem, neko nevar darit lai mazinatu veselibas riskus. Tomer steidzama rikosana un preventivi pasakumi var lieliski samazinat potencialas negativas sekas no ieprieksejas iedarbibas. Regularas medicinas parbaudes un plausu funkcijas testi var palidzet atklatt jebkuras agrinas elposanas problemas pazimes, ko izraisijusi metinat dumu iedarbiba. Proaktiva rikosana pec iespejas agrak var palidzet noverset turpmaku bojajumu un labak parvaldit esoosas problemas.
Noslēgums
Metinat dumu mitu un nepareizu uzskatu atspesana ir svariga droša darba vide radisana metinatajiem. Iespeja saprast ar sim dumiem saistitos apdraudejumus palidzes uznemumiem prioritizet darbinieku veselibas aizsardzibu un ieviest atbilstosas kontroles pasakumus. Ieguldot pareizas ventilacijas sistemas, elposanas aizsargmaskas un darbinieku apmacibas programmas preventiviem pasakumiem pret metinat dumu iedarbibu, uznemumi var nodrosinat savu darbinieku ilgtermina labklajibu un izvairities no nevajadzigiem tiesiskiem riskiem. Atcerieties ka izglitots darba speks ir spets uzturet drošas darba prakses ap metinasanu operacijam.