Programmatūras testēšanas tendences, kas jāņem vērā 2024. gadā
Programmatūras testēšana ir būtiska programmatūras izstrādes cikla sastāvdaļa. Pieprasījums pēc efektīvas programmatūras testēšanas pieaug, tāpat kā automatizētās testēšanas prakses un rīki, ko izmanto procesa automatizēšanai. Šajā emuārā mēs aplūkosim dažas programmatūras tendences, kas jāņem vērā 2024. gadā.
Top programmatūras testēšanas tendences 2024. gadā
Shift-Left testēšanas metodoloģijas
Shift-left testēšanas pieņemšana ir augsta pēdējā laikā. Organizācijas sāka koncentrēties uz agrīnu automatizētu testēšanu attīstības laikā, lai samazinātu defektus programmatūras agrīnajos posmos. Shift-left testēšana palīdz viņiem pārcelt automatizētās testēšanas fāzi uz priekšu programmatūras dzīves ciklā. Šī pieeja palielina programmatūras efektivitāti un samazina testēšanas laiku, lai ātrāk izvietotu programmatūru reālajā laikā.
Bezskriptu automatizētā testēšana
Bezskriptu automatizētā testēšana ir kļuvusi par aktuālu tendenci 2024. gadā. Bezskriptu automatizētā testēšana izveido un izpilda automatizētos testa gadījumus bez cilvēka iejaukšanās. Šī metode ļauj organizācijām izstrādāt bezkļūdu testa skriptus. Tas ietaupa komandai naudu un pūles un ļauj viņiem koncentrēties uz programmatūras funkcionalitāti. Ir pieejami vairāki ietvari un rīki, lai veiktu bezskriptu automatizēto testēšanu. Tos var viegli integrēt programmatūras izstrādes ciklā un veikt efektīvu automatizētu testēšanu.
Mākslīgais intelekts balstīta testēšana
Mākslīgais intelekts ir revolucionējis katru jomu 2024. gadā, ieskaitot programmatūras izstrādi un testēšanu. Izstrādātāji un testētāji sāka pieņemt mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās prakses programmatūras testēšanai. Mākslīgais intelekts balstīta testēšana izmanto algoritmus, lai atrastu anomālijas no testa datiem automatizētās testēšanas laikā. Tie arī nodrošina automatizētus testēšanas rīkus, lai ģenerētu un automātiski izpildītu testa skriptus. Tas ļauj organizācijai ietaupīt pūles un laiku uz testēšanu. Mākslīgais intelekts balstīta testēšana bieži vien nodrošina efektīvus testa rezultātus un optimizē visu testēšanas procesu. Galvenais mākslīgais intelekts balstītas testēšanas ieguvums ir tāds, ka tas var simulēt reālo lietotāju mijiedarbību, lai identificētu potenciālās problēmas lietotnes interfeisā, kas palīdz programmatūrai nodrošināt labāku lietotāja pieredzi.
Mākoņa testēšanas platformas
Mākoņa testēšanas platformas ir kļuvušas slavenas pēdējā laikā. Šīs mākoņa platformas piedāvā skalējamas un izmaksu ziņā efektīvas testēšanas vides programmatūras testēšanai. Mākoņa platformas izmanto mākoņa infrastruktūru, lai veiktu automatizētu testēšanu. Tas ļauj testeriem un izstrādātājiem sadarboties testēšanas vidē. Šīs platformas ir elastīgas un nodrošina resursus visiem testēšanas veidiem, piem., funkcionalitātes testēšanai, veiktspējas testēšanai un drošības testēšanai. Tas piedāvā iebūvētas drošības funkcijas, piem., šifrēšanu, piekļuves kontroli un audits, lai aizsargātu testēšanas vidi un testa datus.
QAOPS
Kvalitātes nodrošinājuma operācijas ir mūsdienīga prakse, kas integrē programmatūras automatizētu testēšanu un kvalitātes nodrošinājumu. Tajos iesaistīta QA komanda sadarbojas un strādā pie izstrādes un testēšanas fāzēm programmatūras izstrādes cikla laikā. Šī metode palīdz organizācijai pārvarēt plaisas starp dažādajiem attīstības posmiem un arī ļauj viņiem paātrināt kvalitatīvas programmatūras piegādi. QA komandas izmanto automatizētu testēšanas ietvaru, lai identificētu potenciālās problēmas un anomālijas katrā attīstības posmā un uztur bezkļūdu testa vidi. QA komanda ieviesa reāllaika uzraudzību un tūlītēju atsauksmju sistēmas, lai nodrošinātu programmatūras efektivitāti un apstiprinot to.
Robotizētai procesu automatizacija
RPA palīdz testeriem automatizēt atkārtotus uzdevumus programmatūras testēšanas laikā. RPA tiek izmantots, lai ģenerētu testa datus automatizētajai testēšanai. Šī metode izmanto robotus, lai izgūtu attiecīgo informaciju no datu kopam un automatizetu testa datu izveides procesu. Tas ietaupa daudz testa laika un nodrošina rūpīgu pārbaudes segumu, ģenerējot dažnedažadas testa scenarijus. RPA spilgti izceļas testa datu kopu veidošanai, jo tas var izgūt datus no dažnedažadiem resursiem.
Šie RPA roboti var mijiedarboties ar lietotnes lietotaja interfeisu, veikt darbības, piem., ievadit datus un parrbaudit rezultatu. Šie roboti var precizi atkarto cilveku darbibu un mijiedarboties ar dazadiem lietotnes vizualajiem elementiem. Tas ietaupa daudz darbaspaka un laika. Roboti uzlabo defektu parvaldibu, automatizejot defektu reģistracijas, sekošanas un noversanas procesu. Tie var ari uzraudzit testa izpildes un tieši ielogot defektus problému sekojuma sistémás, lai nodrošinatu labaku testa vidi.
IoT Testešana
IoT testešana ir svariga, lai nodrošinatu savienoto ierícu un sistému uzticamibu, drošibu un veiktspéju 2024. gadá. IoT ierices tiek pielagotas dazados nozarés, tapec IoT testešana ir kluvusi populara riska mazinašanai un gludas lietotaja interfeisa nodrošinašanai. IoT testešanas pieeja identificé savdabigas izaicinajumus IoT ekosistémá. Tas ieklauj saderibas testešanu, lai nodrošinatu ierícu savietojamibu, drošibas testešanu, lai mazinatu neaizsargatibu un aizsargatu pret kiberdraudiem, un veiktspéjas testešanu, lai novértetu atsaucibu dazados apstaklos.
Uzticamibas un noturibas testešana novérté IoT sistému efektivitati pret nelabvéligu vides faktoriem, bet gala-gala testešana apstiprina visu ekosistému, no ierícu mijiedarbíbas lidz datu apstradei. Lietojamibas un lietotaja pieredzes testešana koncentréjas uz pieejamam interfeisam gala lietotajiem.
Testešana sprinta laiká
Testešana sprinta laiká uzlabo Agile attístibu, integréjot automatizétas testešanas darbíbas tieši sprinta cikla laiká. Testešana sprinta laiká nodrošina neparkapjamu funkciju un funkcionalitatu validaciju visa attístibas procesa garuma.
Ši metode izmanto automatizétus teste skriptus ar attístibas uzdevumiem, lai parrbauditu lietotaju stastus, piekrítošos kritérijus un sistémas uzvedibu katrá sprintá. Tas sekmé agri defektu atklájumu, validéjot izmainas ta bridi, kad tas tiek ieviests, samazinot defektu risku lidz attístibas cikla beigam.
Testešanas centri kvalitátei
Testešanas centri kvalitátei ir organizaciju vienibas, kas veltitas produktu vai pakalpojumu kvalitátes nodrošinašanai caur efektívu testešanas procesiem. Tás funkcija ir veikt rupigu testešanu un validaciju darbíbas, lai identificetu defektus, neaizsargatibu vai produkta neatbilstibu pirms to izlaide gala lietotajiem. Tas nodrošina modernakas teste infrastrukturas, ríkus un resursus efektívam teste procesam. Bieži vien tiek izmantoti automatizeti teste riki, teste vadibas platformas un specializetas teste vides, lai uzlabotu teste darbíbas. Tas ļauj organizacijam pilnveidot procesus un optimizét darbplúsmas, analizejot teste datus un metrikas, lai identificetu tendences, raksturus un jomas uzlabošanai.
API un servisa teste automati
API un servisa teste automati ir šodienas programmatúras attístibas prakses galvenie arhitektúras aspekti. Tie ļauj organizacijam teste,t apstiprinat un apstiprinat to API un aizmugures servisu efektívo darbíbu,u ticamibu un efektivitati,kas ir bútiski biznesa merkiem un objektíviem.
API teste automati process ieklauj automate skriptu projektéjumu,kas tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie tie.
Servisa teste automati mehanisms aptver situacijas,kur automate teste ir veikts aizmugures servisiem. Šis teste ieklauj spéju simulét mijiedarbíbu ar servisa galapunktiem,kas ari validé datu apstrades precizitati.Teste aplikaciju doménus un servisus veido átrákus atsauksmju ciklus,paplašíto segumu,mazák manúalu púli un lieláku uzticamibu.Automatizétie teste var tikt veikti atkartoti un átri,lai identificétu defektus to agrínajá attístibas stadija un saísina labas kvalitátes aplikaciju piegádes procesu.
Aplikaciju Penetracijas Teste
Aplikaciju Penetracijas Teste ir programmatúras aplikaciju drošíbas teste pieeja,kas atrod un novér sistémas neaizsargatibu.Kad kiberdraudi attístás,pentracijas teste kluvis par svarigu organizaciju riska vadíbas un drošíbas stratégiju dalu.
Pentracijas teste laika,testetajs simulés biežakos kiberuzbrukumus aplikacijam,kas var atklát drošíbas caurumus,kurus var izmantot uzbruceji.Penteste komandas izmanto dazadas pieejas un rikus,lai atklátu neaizsargatibu,piekluvis neatbilstoší autentifikacijas metodém,injekcijas kludám,konfiguracijas kludámun nepietiekamiem piekluves parbaudítajiem.
Aplikaciju penetracijas teste ari noder organizacijam,kuras sanem visaptverosus zinojumus,lai ríkotos ar tiemun novérstu neaizsargatibu,lai novérstu to izmantosanu no kiberkrimináliem.
Agile,DevOpsun CI/CD
Agile metodoloija raksturo iteratíva attístiba,dauzfunkcionálas komandasun klientu iesaiste.Tás palídza organizacijam reagét uz mainígajam prasíbamun átri iteratívi izvietot svarígus lídzeklus.Tás atbalsta komandas,dalot projektus mazákos,párvaldamos uzdevumos vai lietotaju stástosun izmantojot scrum tehnikas,balstoties uz projektu grupas vai sprintu veiksanu regulárakos interválos.
DevOps samazina komunikacijas plaisuun nes kopá izstradátajusun IT operáciju specialistus,lai racionalizétu programmatúras piegádes cauruli.Ar DevOps automatizácijas process ir par samazina laiku,lai izvietot aplikacijuun uzbúvet atsauksmju ciklus tujá,lai paatrinátu aplikaciju attístibu.
CI/CD palídza Agileun DevOps,padaro kodaparveidojumu sapludinásanun kodaparveidojumu sapludinásanun kodap