Singapūras modes tiešsaistes veikals plāno biržas sākotnējo publisko piedāvājumu Londonā
Singapūrā bāzēts modes tiešsaistes veikals, kas tika dibināts Ķīnā, saskaras ar lielāku uzraudzību nekā gaidīts, taču vēlas veikt biržas sākotnējo publisko piedāvājumu Ņujorkā. Tomēr, saskaroties ar regulatīviem šķēršļiem un ASV politiķu pretestību, uzņēmums ir pastiprinājis plānus par Londonas saraksta izveidi.
Pēc viena avota teiktā, apģērbu tiešsaistes mazumtirgotājs plāno iesniegt pieteikumu Londonas Fondu biržai (LSE) un paziņot Ķīnas vērtspapīru regulatoram par vietu maiņu sākotnējam publiskajam piedāvājumam (IPO) jau šomēnes. Pirms gaidāmās kotācijas, modes zīmols, kas tika dibināts Ķīnā, bet pašlaik atrodas Singapūrā, ir arī lūdzis sākotnējās sarunas ar fondu pārvaldniekiem Londonā, pēc otrā avota, kuram ir tieša informācija par situāciju.
Avots un vēl viena persona ar zināšanām par situāciju norādīja, ka Shein, kuru viens avots novērtēja par 66 miljardiem ASV dolāru iepriekšējā gada finansējuma laikā, sāka sazināties ar finanšu un juridiskajiem ekspertiem Londonā šī gada sākumā, lai izpētītu iespēju kotēties biržā. LSE atteicās komentēt, tāpat arī Shein. Ķīnas Vērtspapīru Regulatīvā Komisija (CSRC) neatbildēja uz komentāra pieprasījumu. Avoti apgalvo, ka novembrī Shein vērsās pie CSRC, lai lūgtu Pekinas apstiprinājumu pēc tam, kad bija iesniegusi privātu pieteikumu sākotnējam publiskajam piedāvājumam ASV Vērtspapīru un biržu komisijai (SEC).
Oficiāli ASV IPO joprojām ir iespējams, taču Singapūrā bāzētais uzņēmums saskaras ar regulatīviem šķēršļiem gan Ķīnā, gan ASV, kuri saistīti ar konkurentu tiesvedībām un ASV politiķu sūdzībām par iespējamajiem darba likuma pārkāpumiem. Saskaņā ar citu avotu, CSRC šogad agrāk informēja Shein, ka regulatoram nebūtu ieteicams atbalstīt ASV IPO uzņēmuma piegādes ķēdes problēmu dēļ. Otrais avots norādīja, ka Shein pašlaik gatavojas Londonas kotēšanai, bet joprojām vēlas kotēties Ņujorkas biržā un plāno saglabāt savu SEC pieteikumu gadījumam, ja ASV regulatori mainītu savu viedokli.
Pēc Londonas IPO, ja un kad uzņēmums izlems, ka ASV politiskais klimats ir labvēlīgāks, tas varētu arī apsvērt sekundāro ASV kotēšanos Ņujorkas biržā. Februārī republikānis senators Marko Rubio lūdza SEC neļaut Shein kotēties Ņujorkas biržā, ja tiešsaistes mazumtirgotājs nesniegs vairāk informācijas par savu biznesa praksi un “nopietniem riskiem” saistībā ar darbību Ķīnā. ASV regulatori uzņēmumu uzraudzījuši stingrāk nekā gaidīts vēlēšanu gadā. Abi cilvēki apgalvoja, ka SEC vēl nav virzījusi Shein IPO pieteikumu uz priekšu, kas liecina par pieteikuma procesa delikatesi.
SEC neatbildēja uz komentāra pieprasījumu. Ja IPO notiks, tas varētu būt viens no lielākajiem pasaulē šogad. Pēc lēmuma no uzņēmumiem kā Lielbritānijas mikroshēmu dizaineris Arm kotēties Ņujorkas birža mēģinot palielināt likviditati, tas var nozīmēt pavērsiena punktu Londonai. Tikai četri no 30 IPO šogad Eiropas biržas notikuši Londonas birža.