Pirmkārt, ir svarīgi noteikt prioritātes un izveidot skaidrus mērķus gan darbā, gan personīgajā dzīvē. Otrkārt, ir būtiski iemācīties teikt “nē” lietām, kas nav svarīgas vai nav saistītas ar jūsu prioritātēm. Treškārt, ir svarīgi atrast laiku sev un savām interesēm, lai atpūstos un atjaunotos. Ceturtkārt, ir jāstrādā efektīvi un jāizvairās no pārstrādāšanās. Visbeidzot, ir svarīgi uzturēt veselīgu dzīvesveidu un rūpēties par savu fizisko un garīgo veselību. Ievērojot šos zelta noteikumus, augstas sasniegumu cilvēki var sasniegt līdzsvaru starp darbu un dzīvi un izbaudīt veiksmīgu karjeru un laimīgu personīgo dzīvi.
Sāciet savu dienu ar darāmo lietu sarakstu

“Viena no noslēpumiem, kā paveikt vairāk, ir katru dienu izveidot DARĀMO LIETU sarakstu.” – Alans Leikins (Amerikāņu autors)

Cik bieži jūs ierodaties darbā tikai, lai jūs sagaidītu biedējošs steidzamu uzdevumu kaudze? Šādos brīžos ir viegli justies pārspīlētiem. Jautājumi kā “Ar ko man vajadzētu sākt?” un “Kā es varēšu visu pārvaldīt?” var aizņemt jūsu prātu, palielinot stresu.

Bet ir laiks atbrīvoties no šīm domām un pieņemt praktisku pieeju, izveidojot darāmo lietu sarakstu. Sāciet ar to, ka uzrakstiet visas uzdevumus, kas prasa uzmanību, un sadaliet tos darba un personīgajās kategorijās. Prioritizējiet tos pēc steidzamības un svarīguma.

Piemēram, ja jums ir projekta termiņš darbā, tas būtu jāuzliek saraksta augšgalā, kam seko mazāk steidzamie uzdevumi, piemēram, ārsta vizītes ieplānošana vai vakariņu plānošana. Šī vienkāršā tehnika palīdzēs organizēt jūsu dienu un izveidot skaidru rīcības plānu, samazinot trauksmi un palielinot produktivitāti.

Apkārtiesi terapeita apmeklējumiem

“Grūti laiki nekad neilgst, bet grūti cilvēki turpina!”- Roberts Šulers (Amerikāņu televizora sludinātājs)

Kad lietas sāk jūs nomākt, un šķiet, ka viss ir bezjēdzīgi, tas ir zīme, ka jums varbūt vajadzētu apmeklēt terapeitu. Mūsdienās augsti sasniegumi, īpaši tie, kas strādā Ņujorkas pilsētā, arvien vairāk atzīst garīgā spriedzes ietekmi un ir atvērti palīdzības meklēšanai caur Ņujorkas psihoterapijas sesijām. Tāpēc arī jums vajadzētu to izmēģināt.

Terapeiti izmanto pierādījumiem balstītas terapijas, lai palīdzētu jums tikt galā ar jūsu jūtām, veidot izturību un atrast praktiskus veidus, kā uzlabot jūsu noskaņojumu un garīgo stāvokli. Viņi strādā ar jums, lai radītu ilgstošas pārmaiņas, palīdzot jums labāk izprast sevi un veiksmīgi tikt galā pat grūtos laikos.

Mācieties teikt “Nē”

“Koncentrēšanās ir par nesakrišanu.”- Stīvs Džobss (bijušais Apple izpilddirektors)

Ir grūti atteikt palīdzību, īpaši no kolēģiem vai draugiem. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka nedrīkst kompromitēt savus uzdevumus tikai, lai palīdzētu citiem.

Jūsu pirmajai prioritātei darbā vajadzētu būt jūsu atbildībai. Tas nozīmē mācīties kā pieklājīgi atteikt nevajadzīgus lūgumus. Sāciet ar godīgu un tiešu pieeju; izsakiet, ka jums ir steidzami pienākumi, kurus nevar atlikt.

Jūs varat arī piedāvāt alternatīvu laiku vai novirzīt viņus pie kāda cita, kuram varētu būt resursi palīdzēt. Šādā veidā jūs paliekat pieklājīgs un noderīgs bez savas grafika un produktivitātes traucējumiem.

Atslēdzieties ārpus biroja

“Darbaspēkam ir vērtība, un atpūtai ir vērtība. Izmantojiet abus un neaizmirstiet nevienu.”- Alans Koen (Amerikāņu uzņēmējs)

Kad esat izgājis no biroja, noteikti izslēdziet visas darbam saistītas paziņojumus. Atcerieties, ka stundas pēc darba ir jūsu atpūtai, personisko uzdevumu izpildei un kvalitatīva laika pavadīšanai ar draugiem un ģimeni.

Ja jūs apzināti neatvienojaties, jūsu prāts paliek darbā, traucējot jūsu spēju atjaunoties. Tā vietā nodarbojieties ar aktivitātēm, kas palīdz atslēgties un atvienoties no darba.

Vai nu lasot grāmatu, ejot pastaigā vai nodarbojoties ar hobiju, pārliecinieties, ka šie brīži ir tikai jūsu pašu, bez darba traucējumiem. Šis līdzsvars ir atslēga jūsu kopējai labsajūtai un efektivitātei strādājot.

Izmantojiet atvaļinājuma dienas

“Atvaļinājums ir tas, kas jums nepieciešams, kad vairs nevarat tikt galā ar to, ar ko esat saskarbies.”- Ērls Vilsons (profesionāls beisbola spēlētajs)

Lai gan ir izplatīta prakse taupīt atvaļinājuma dienas ārkārtas situācijas gadījumam, atcerieties, ka ja darbs ietekmē jūsu garīgo veselību, ir svarīgi atpūsties.

Jūsu atvaļinājuma dienu izmantošana atpūtai un veselības uzlabošanai nav tikai greznība; tas ir nepieciešamība. Pauzes no darba var dramatiski atjaunot jūsu prātu un ķermeni, ļaujot jums atgriezties pie pienākumiem ar jaunu enerģiju un svaigu skatpunktu.

Negaidiet līdz esat nonācis izdegšanas robežas tuvumā. Regulāri ieplānots brīvais laiks ir būtisks ilgtermiņa produktivitātei un labsajūtas uzturēšanai. Izmantojiet savas atvaļinājuma dienas līdzsvarotai un veselīgai dzīvei.

Nobeiguma domas: Darba un dzīves līdzsvars ir nepārtraukts cikls

Sasniegt darba un dzīves līdzsvaru ir nepieciešams cikls profesionālajam panākumam un personiskajai laimei. Tas prasa ikdienas rutīnas un apņemšanās pielagošanu dzīves evolūcijas laikā. Pieņemiet šo pastāvīgo ceļojumu, piešķirot pietiekami daudz laika gan darbam, gan personiskajai labsajūtai, lai vadītu pilnvērtīgu dzīvi gan birojā, gan ārpus tā.